Kılıçdaroğlu’ndan Fatih Portakal’a “talimat” tepkisi: Alçak bir iftira

CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı Burcu Köksal’ın DEM Parti’ye kapıyı kapatmasının başlattığı krizin yankıları devam ediyor. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Köksal’a tepki gösterdi. CHP’ye yakın medyada ise, Köksal’ın CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan talimat aldığını iddia edenler oldu.

Sözcü TV’de konuşan Fatih Portakal, “Bilinçli bir şekilde partisine zarar verdiğini düşünüyorum. Talimatı da bir şekilde eski ekipten aldığını düşünüyorum. Bunu kanıtlamam mümkün değil size” demişti. Portakal ayrıca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, “basiretsiz” diyerek, İBB Başkanı İmamoğlu’nun “duruşunu” örnek göstermişti. 

“SEVİYESİZLİK, TERBİYESİZLİK”

İddiaların muhatabı olan Kılıçdaroğlu, Portakal’a tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklama yapan Kılıçdaroğlu,Had bilmez edepsizlere; Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut Genel Başkanı’na basiretsiz demek; seviyesizliktir, terbiyesizliktir. Buna en başta ben müsaade etmem” dedi. 

İTTİFAKA DA MESAJ: KILIÇDAROĞLU DİKTİĞİ FİDANA KIYAR MI?

Millet İttifakı’nı kendisinin büyüttüğünü ve serpildiğini gururla izlediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kılıçdaroğlu hiç diktiği fidana kıyar mı? Koca bir çınar gibi gölgesinde serinlediği partisinin hiç kötülüğünü ister mi?” ifadelerini kullandı. 

“KEPAZELİK, ÇUKURLUK”

Kılıçdaroğlu, Portakal’ın kendisi hakkındaki iddiasına ise şöyle tepki gösterdi: 

“İspatlayamam ama’ diyerek ağız dolusu iftira atmak bırak gazeteciliği, insanlık değildir. Kepazeliktir! Çukurluktur!

Bırak böyle talimat vermeyi, aklının ucundan geçiren, bir an dahi partisinin kötülüğünü isteyen bir Genel Başkan namerttir! Birilerine iyi görünmek için kin kusan ve ispatlayamayacağı iddiayı ortaya atan da namerttir!

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x