Titanic’te Leonardo DiCaprio’nun Bir Türlü Sığamadığı Tahta Parçası Rekor Fiyata Satıldı

11 dalda Oscar kazanan 1997 yapımı James Cameron imzalı Titanic filminin meşhur kapısı ABD’de düzenlenen bir müzayadede 718 bin dolara (23 milyon TL) satıldı.

Sinema tarihinin dikkate değer bir ahşap parçası, neredeyse bir milyon dolara satıldı.

Müzayede şirketi Heritage Auctions yaptığı açıklamada, yakın zamanda düzenlenen Planet Hollywood’dan Hazineler müzayedesinin toplamda 15,68 milyon dolarla sonuçlandığını duyurdu.

Açık artırmada satılan film malzemeleri arasında Harrison Ford’un 1984 yapımı Indiana Jones and the Temple of Doom’daki kamçısı, Jack Nicholson’ın 1980’lerdeki The Shining filminde kullandığı balta ve en önemlisi Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in son sahnesindne kullanılan tahta parçası yer alıyordu. Parça, 1997 yapımı Titanic’in son sahnelerinde kullanılmıştı.

Tahta parçası, filmin hayranları tarafından genellikle “yüzen kapı” olarak adlandırılsa da, açık artırmaya göre, parça aslında geminin birinci sınıf dinlenme salonu girişinin hemen üzerindeki kapı çerçevesinin bir parçası…

İkonik film aksesuarı açık artırmada 718.750 dolara satıldı.

NE OLMUŞTU?

Filmde, gemi batıktan sonra, sevgilisi Rose’u (Kate Winslet) su üstünde kalan bir kapının üzerine çıkararak, kendisi hayatını kaybeden Jack (Leonardo DiCaprio) karakterinin sahnesi de büyük tartışmalara yol açtı.

Birçok izleyici, DiCaprio’nun da kapının üzerine çıkıp hayatta kalabileceğini savunurken, Kate Winslet konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Winslet, “Jack’in kapıya sığabileceğini ama yüzeyde kalma şansının olmadığını” ifade etti ve şunları ekledi:

“İşte size duyduğunuz ilk defa bir şey, evet Jack de o kapıya sığabilirdi ama batırdılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x